Kuala Lumpur – Malezja 2013r. zbiory własne :)

Na dobry początek

I o czy będzie ten blog?
Jak to o czym? O podróżach, kulturze, zakamarkach ludzkiej duszy i o … podróżach!
– Tak na poważnie?
– I na poważnie i z przymrużeniem oka. Reportersko i esejowo. Kolorowo i dowcipnie. Dla każdego coś innego.
– I sądzisz, że ktoś to będzie czytał?
– Mam nadzieję, że tak. Głupio będzie, jeśli nikogo nie zainteresuję swoimi doświadczeniami z podróży, przygodami, refleksjami. A może ktoś podzieli się ze mną swoją wiedzą? Może będzie to wirtualna przestrzeń, która zjednoczy wielu z nas?
– Nie boisz się, że ktoś cię będzie krytykował i wyśmiewał?
– Ryzyko zawsze jest, ale do odważnych świat należy. A poza tym w ciasteczku z wróżbą znalazłam ostatnio taką oto złotą myśl, którą szczerze wzięłam sobie do serca: „Walcz o swoje a wygrasz. Nie przejmuj się trudem. Bo czy nie lepiej jest się zużyć niż zardzewieć?”
– Wróżba z ciastka to twój szczęśliwy omen?
– A co? Trzeba w coś wierzyć…
– I Ty masz opowiadać o podróżach? Wierzysz w ciastko z wróżbą! To cud, że do tej pory wracasz z każdej wyprawy w jednym kawałku…
Pierwszy tekst jest zawsze najtrudniejszy. Pamiętam swoją pierwszą publikację prasową w magazynie, zajmującym się tematyką transportową. Pisałam o Syrii, o swoich wrażeniach, o kulturze i historii tego, prawie już nieistniejącego obecnie, państwa. Pół strony, tyle wówczas dostałam miejsca. Później było znacznie lepiej. Liczba stron wzrastała, a tematy pojawiały się na okładkowych „zajawkach”. Uczucie? Cudowne, wspaniałe, niezapomniane. Teraz zaczynam coś nowego, i to w świecie blogierów. Mam stracha, bo blogi podróżnicze rodzą się niczym przysłowiowe grzyby po deszczu, więc dlaczego mój miałby zainteresować bardziej niż te inne? No cóż… U mnie będzie o podróżach dalekich i bliskich, o wydarzeniach kulturalnych, o festiwalach, a może trafi się nawet jakiś wywiad… Postaram się, aby było ciekawie i obiecuję, że nie będę nudzić. Zapraszam i życzę miłej lektury.  

Kuala Lumpur – Malezja 2013r. zbiory własne :)

Kuala Lumpur – Malezja 2013r. zbiory własne :)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *