Petronas Towers w Kuala Lumpur - Malezja 2013r. (zbiory własne)

Twentieth Century Fox World

Dla wszystkich fanów wesołych miasteczek mam dobrą wiadomość. Do grona potentatów rozrywki lunaparkowej, inspirowanych filmami Disney’a i Universal’u, dołączy już niebawem trzeci gracz – Twentieth Century Fox, który w 2016 roku planuje wielkie otwarcie w Malaysia’s Resorts World Genting, oddalonym od Kuala Lumpur o godzinę jazdy.
Z przedstawionych opinii publicznej planów wynika, że park podzielony będzie aż na dwadzieścia pięć sektorów inspirowanych m.in. „Epoką lodowcową”, „Rio”, „Nocą w muzeum” czy „Obcy kontra Predator”. Jak łatwo się domyśleć część atrakcji zrobiona zostanie z myślą o najmłodszych, ale część dostępna będzie tylko dla gości o mocnych nerwach i znacznie większym życiowym doświadczeniu, niż przeciętny trzylatek posiada. Jak zapewnia Jeffrey Godsick, prezydent Twentieth Century Fox Consumer Products: „Otwarcie pierwszego parku tematycznego Twentieth Century Fox w Resorts World Genting pokaże bogatą historię wytwórni i jej niezwykłe doświadczenie w budowaniu współczesnego kina.”
Koszt inwestycji to bagatela 300 milionów dolarów,  założyć więc można, że fuszerki nie powinno być. Biorąc pod uwagę położenie nowego lunaparku łatwo się domyśleć, że głównymi odbiorcami rozrywki będą Malajowie, Chińczycy i pozostali mieszkańcy azjatyckiego regionu. Władze Twentieth Century Fox zdają sobie sprawę, że lokalizacja lunaparku może okazać się ciosem dla amerykańskich fanów wytwórni, ale liczy się przede wszystkim zysk, a Malezja przeżywa w chwili obecnej prawdziwy bum turystyczny i staje się bardzo ważnym rynkiem zbytu. A kto jak kto, ale Azjaci potrafią bawić się jak dzieci w tego typu miejscach rozrywki, gdzie jest głośno, kolorowo i nieustannie coś się dzieje.  
Jeśli więc planujecie wycieczkę w tę stronę świata, a szczególnie do Malezji w 2016 roku, serdecznie polecam, choć szczerze mówiąc Malezja jest godna uwagi i bez nowego lunaparku.
A skoro już mowa o Malezji i parkach rozrywki, to wspomnę jeszcze, że w październiku br. otwarto tu największy na świecie Park Wodny Legoland. Z kolei w sąsiednim Singapurze działa od 2010 roku park rozrywki Universal Studios z nieziemskim Resorts World Sentos, a w Tajlandii wodny park Cartoon Network Amazone, zlokalizowany w pobliżu Pattaya.  

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *