Balonowe szaleństwo

Festiwalowy zawrót głowy

Kalendarium wrzesień/październik/listopad

18-27 września 2015r. Rock w Rio
Jeśli jesteście w chwili obecnej w Brazylii dajcie się porwać rokowym rytmom i zaszalejcie w Rio de Janeiro. To tutaj, na trzydziestej już odsłonie festiwalu Rock w Rio będzie można usłyszeć m.in. Katy Perry.
http://www.rockinrio.com19 września – 4 października 2015r. Oktoberfest w Niemczech
Jak co roku wszyscy fani piwa spotykaj się w Monachium w Niemczech! Wśród tegorocznych atrakcji przewidziane są m.in. parada ulicami miasta, koncerty tradycyjnej muzyki bawarskiej oraz zawody w piciu piwa. Oprócz złotego trunku serwowanego przez mieszkanki Bawarii, odziane w tradycyjne stroje ludowe, na stołach zagoszczą golonki, kiełbaski i grube pajdy chleba.
http://www.oktoberfest.de

25-27 września 2015r. Fête de la Gastronomie, Francja
Nie ma Francji bez jedzenia! Kuchnia francuska znana jest na całym świecie i mało, która osoba za nią nie przepada. Croissanty, brioszki, magdalenki, sery pleśniowe, wina, makarony, kurczaki, ryby i tarty. To zaledwie wierzchołek góry lodowej prawdziwych pyszności. W związku z powyższym nikt nie powinien się dziwić, że to właśnie tu odbywa się Fête de la Gastronomie, którego celem jest m.in.: odkrywanie kuchni francuskiej, pokazanie jej wspaniałości oraz stworzenie prawdziwej gastronomicznej oferty turystycznej dla każdego regionu Francji. Tematem tegorocznej edycji festiwalu kulinarnego jest kreatywność i odwaga. Do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili najbardziej utalentowanych francuskich kucharzy, z których każdy stworzy przepis używając regionalnych produktów.

26-27 września 2015r. Festiwal przesilenia jesiennego w Chinach
To jedno z ważniejszych wydarzeń w roku kalendarzowym Chin. Roztańczone, kolorowe smoki podbiją ulice miast, miasteczek i wiosek. Wśród fajerwerków, roześmianego tłumu i sypiącego się z nieba konfeti, roztańczone smoki zagwarantują udaną zabawę. Szczególnie hucznie obchodzi się to święto m.in. w Hong Kongu. Należy jednak pamiętać o tym, że są to dwa dni wolnego od pracy, więc tłumy Chińczyków na ulicach będą znacznie większe niż normalnie.

25-27 września 2015r. Lake of Stars Malawi
I oto kolejne muzyczne szaleństwo. Tym razem każdy kto pod koniec września ma szansę bawić w okolicach jeziora Malawi powinien skorzystać z okazji i wybrać się na odbywający się tam festiwal, który już okrzyknięty został muzycznym wydarzeniem Afryki. Niezapomniane przeżycia gwarantowane.
http://www.lakeofstars.org

2-4 października Światowe zawody wąsów i bród w Austrii
Wszystkich posiadaczy brody i wąsów gorąco zapraszam na światowe zawody do Leogang w Austrii. To tutaj na początku października będzie można podziwiać i oceniać najbardziej wymyślne i imponujące wąsowe i brodowe stylizacje. A wszystko w spektakularnej scenerii alpejskich krajobrazów. Gotowi, do wąsa i brody, START!
http://www.worldbeardchampionships.com

Balonowe szaleństwo

Balonowe szaleństwo

2-10 października 2015r. Festiwal balonów, Albuquerque, USA
Każdy kto w październiku ma okazję zawitać do Nowego Meksyku powinien udać się do Albuquerque aby na własne oczy móc zobaczyć lub osobiście przelecieć się wspaniałymi, kolorowymi balonami. Podniebna przygoda w starym, dobrym stylu.
http://www.balloonfiesta.com/event-info/event-schedule

9-18 października Warszawski Festiwal Filmowy
To już trzydziesta pierwsza odsłona Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Co w tym roku? Jak zwykle spotkania z reżyserami i aktorami, konferencje, pogadanki, a przede wszystkim dobre, światowe kino na najwyższym poziomie. Tego nie można przegapić.
http://www.wff.pl

1-2 listopada święto zmarłych w Meksyku
Nikt nie obchodzi święta zmarłych równie hucznie, barwnie i kolorowo jak Meksykanie. W związku z powyższym jeśli ktoś z Was planuje wakacje w Meksyku jesienią powinien koniecznie zahaczyć o 1 i 2 listopada. Święto zmarłych, które u nas jest czasem zadumy i wspomnień, a także guseł i snujących się po ziemskim padole duchów, tam przeobraża się w fiestę sztuki, jedzenia i wspólnego wspominania zmarłych. Przeżycie, o którym trudno będzie kiedykolwiek zapomnieć.

11 listopada 2015r. Diwali – Hinduski Festiwal Światła Indie, Malezja
Ja niestety nie miałam szczęścia do tego festiwalu i będąc w Malezji dwa lata temu spóźniłam się na jego obchody. Jedyne co dane mi było zobaczyć to pozostałe po nich kwiatowe ozdoby i kolorowe wzory na ulicach. Diwali to ponoć jedno z najpiękniejszych festiwalowych wydarzeń w hinduskim kalendarzu. Festiwal światła obchodzony jest rok rocznie i jeśli ktoś ma akurat szansę w tym czasie przebywać wśród większego skupiska hindusów na pewno będzie miał okazję w nim uczestniczyć. Z tego co słyszałam warto!

12-22 listopada 2015r. Festiwal Piratów w Georg Town na Kajmanach
To zabawa nie tylko dla dzieciaków. Dorośli również znajdą coś dla siebie. Konkursy, parady, wybory miss piratów, a wszystko w cudownej scenerii Kajmanów. Nic tylko wsiadać na okręt i płynąć do Georg Town!
www.piratesweekfestival.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *