phuket-vegetarian-festival-2013-photos

Wegetarianie na Phuket, czyli dziwny festiwal

TAJLANDIA      

O tym festiwalu pisały już chyba wszystkie gazety podróżnicze i nie tylko. Krew, przerażenie, strach, odraza i niedowierzanie, że można coś takiego zrobić. Festiwal Wegetariański na Phuket w Tajlandii trwa dziewięć dni i właśnie się rozpoczął.
W imię pomyślności i dobrobytu lokalnej społeczności wierni, uczestniczący w tym religijnym wydarzeniu, poddają się wielu drastycznym próbom. Przekuwają swoje ciała i twarze ostrymi narzędziami, chodzą po rozżarzonych węglach, polewają się wrzątkiem, a nawet biją kijami bejsbolowymi. A wszystko to, by wypędzić złe duchy i demony. Wiara. W niektórych przypadkach przybiera wręcz wynaturzony i pozbawiony miłosierdzia charakter.
Jak głosi legenda w XIX wieku przybyła na Phuket grupa muzyków z Chin, którzy po kilku zaledwie dniach rozchorowali się na malarię. Aby uprosić bogów o szybki powrót do zdrowia, zarażeni postanowili oczyścić swe ciała. Zaprzestali spożywania mięsa i podjęli modlitwę do Dziewięciu Bogów – Cesarzy. Ku zdziwieniu tubylców bogowie wysłuchali modłów i pozwolili przeżyć grupie muzyków. Od tej pory w całej Tajlandii obchodzi się Festiwal Wegetariański, który jednak najbardziej spektakularne rozmiary przybiera właśnie na pełnej turystów Phuket.
Przy dźwiękach transowej muzyki, w świątyniach, wybrańcy wpadają w trans i pozwalają na rytualne okaleczanie swych ciał w imię wiary i świetlanej przyszłości. Podczas tych dziewięciu festiwalowych dni mieszkańcy Tajlandii nie jedzą mięsa, które również nie jest sprzedawane w restauracjach, a więc nie jest dostępne dla turystów. Warto o tym pamiętać i nie prosić o kurczaka.
Festiwal Wegetariański 12 – 21 października Tajlandia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *