Pary-25C5-25BC1

Październik w Paryżu? Może warto się wybrać

PARYŻ

Paryż jest piękny o każdej porze roku, a bilety lotnicze można dostać w bardzo dobrej cenie. Jeśli nie macie pomysłu na weekendowe szaleństwo, to może wyskoczycie do stolicy Francji. Końcówka października zapowiada się tam dość interesująco.

Od 13 października br. do 31 stycznia 2016r. w Filharmonii Paryskiej można podziwiać prace Marca Chagall’a, który współpracował m.in. z Teatrem Żydowskim w Moskwie, baletami Aleko w Meksyku, Ognistym Ptakiem w Nowym Jorku czy Daphnis i Chloe w Paryżu. W latach 60. XX wieku wykonał również malunki na sklepieniu Opery Paryskiej oraz murale w Lincoln Center w Nowym Jorku. W związku z powyższym nikogo nie powinna dziwić lokalizacja jego nowej wystawy w Filharmonii Paryskiej, w której wystawiono ponad 250 jego dzieł. Swoje obrazy udostępniły m.in. Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu, MOMA w Nowym Jorku oraz rodzina artysty.
Między 22 a 25 października br. w Paryżu odbędą się Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej, gratka dla fanów współczesnego disainu. Większość kolekcjonerów i handlarzy dziełami sztuki zbiera się pod szklaną kopułą Grand Palais w stylu Belle Epoque. To tam swoje stoiska będzie miało ponad 180 galerii z 25 krajów. Wśród wystawców pojawią się m.in. Raquel Arnaud, Max Hetzler czy Massimo Minini. Jak zapowiadają organizatorzy współczesna sztuka jest dostępna dla każdego w związku z czym ponad połowa sprzedawanych na targach dzieł powinna być dostępna za mniej niż 100 euro.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *