green_velo_mapa

Szlak rowerowy Green Velo

POLSKA

3 października br. w Białymstoku uroczyście otworzono, a raczej udostępniono wszystkim wielbicielom rowerów, podlaską część trasy Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, biegnącego przez cztery podlaskie parki narodowe: Biebrzyński, Białowieski, Narwiański i Wigierski!
Czym jest Green Velo? To ponad dwa tysiące oznakowanych tras rowerowych, powstałych w pięciu województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim oraz podkarpackim. Jak wszystko dobrze pójdzie to już w przyszłym roku będzie można rowerem pojechać z Elbląga w Bieszczady. A warto podkreślić, że podlaska trasa jest najdłuższa, gdyż liczy ponad 600 km.
Jakieś plany na długi weekend lub wakacje? Ja na pewno w przyszłym roku z bliska przyjrzę się Green Velo. Jak Polska długa i szeroka wszyscy spotykamy się na szlaku. A na nudę na pewno nie będzie można narzekać: 5 parków narodowych, 15 krajobrazowych, ok 400 zabytków, obszary chronione siecią Natura 2000. 30 % trasy to ścieżki asfaltowe, zaś 70 % – drogi gruntowe. Szerokiej drogi? Raczej dobrego szlaku!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *