The-Tokyo-Station-Hotel-Chiyoda

Tokyo Station Hotel – Sto Lat

TOKIO
Aż trudno w to uwierzyć, że Tokyo Station Hotel, wybudowany w listopadzie 1915 r., jako zwykły hotel przy dworcu kolejowym, obchodzi w tym roku setne urodziny. W mieście, w którym każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, a budynki liczące ponad siedemdziesiąt wiosen znikają co chwila, jest to nie lada osiągnięcie.

Tokyo_station_from_jp_towerPatrząc na architekturę budynku nie powinno to jednak nikogo dziwić. Wyszukana bryła, utrzymana w pałacowej konwencji, pokryta czerwoną elewacją, skrywa super eleganckie i luksusowe wnętrza, restaurację i SPA, które powinno sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Bez dwóch zdań, Tokyo Station Hotel to żywy symbol stolicy Japonii. Do tego położony w wyjątkowo intratnej lokalizacji – tuż przy dworcu kolejowym.
Główny manager hotelu zapewnia, że wszystko jest tu na najwyższym poziomie, łącznie z personelem, którego część wysłana została specjalnie do Nowego Yorku, do hotelu Waldorf Astoria, w celu szkoleniowym. „Jak uczyć się, to od najlepszych” – podkreśla Hitoshi Fujisaki.

dome-king_3073-1.jpg.1024x0Największym zainteresowaniem wśród gości cieszą się pokoje, których okna wychodzą na wnętrze dworca kolejowego (Doom Side Rooms). Gdy stację opuszcza ostatni pociąg, goście mogą zgłębiać dworcową architekturę bez żadnego skrępowania. Przestrzeń dworcowa jest do ich wyłącznej dyspozycji. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się z samego rana, gdy drzwi dworca ponownie zostają otwarte i wlewa się przez nie tłum Japończyków, goniących do swoich codziennych obowiązków.
Jeśli ktoś jednak nie ma ochoty na dworcową panoramę, może zdecydować się na pokój z widokiem na cesarski pałac i okalające go ogrody. Choć przyznać trzeba, że od dworca i pociągów nie sposób tu uciec. Hotelowe śniadanie serwowane jest bowiem w atrium umieszczonym pod dachem Tokyo Station. Dominuje kuchnia europejska i japońska. Warto jeszcze wspomnieć, że w hotelu ponownie zatrudniono znanego barmana, Hisashi Sugimoto, który w 1958 r. pracował w tutejszym barze Oak i wymyślił drink Tokyo Station, podawany również dziś.

tokyo-station-116870-old3Setne urodziny już dziś – 2 listopada br. A dla wszystkich mieszkańców Tokio i turystów, przebywających w tym czasie w okolicach Tokyo Station Hotel, od godziny 18 do 21 przygotowany zostanie pokaz świateł. STO LAT!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *