hotel_du_palais_-_vue_generale

Francuskie SPA na jesienną chandrę

FRANCJA

Ach, jak przyjemnie! Ach, jak cudownie! Choć na kilka dni móc zapomnieć o codziennych obowiązkach, pracy, domu, dzieciach i współmałżonkach. Jak szaleć, to szaleć i niczego sobie nie żałować! Działający cuda masaż? Napar z oczyszczającej zielonej herbaty? Zmysłowy zapach olejków eterycznych na nagim ciele? Pyszne i lekkie dania przygotowane i podane przez kogoś innego, niż my sami? A wszystko to wśród francuskich krajobrazów. Czegóż chcieć więcej?

Biarritz, Hotel du Palais – Cesarskie SPA z widokiem na Atlantyk

Hotel du Palais EXT-04

W 1855 roku Napoleon III podarował swojej żonie Eugenii Hotel du Palais. Cesarzowa od najmłodszych lat związana była z nadmorskim rejonem Biarritz i na dworze w Paryżu wychwalała pod niebiosa tamtejszy klimat i morskie kąpiele. Można zaryzykować stwierdzenie, że stała się pierwszym ambasadorem i prekursorem nadmorskiego SPA, które do dnia dzisiejszego kultywuje cesarskie tradycje. Dodatkową zaletą Hotelu du Palais jest „posiadanie” linii kosmetycznych Guerlain, dedykowanych specjalnie dla potrzeb znajdującego się w hotelu SPA. A wszystko z powodu ofiarowanego cesarzowej Eugenii przez Guerlain’a w 1853 r., flakonu Abeille, stworzonego specjalnie dla niej i skrywającego klasyczną wodę kolońską. Zapach tak przypadł władczyni do gustu, że Guerlain zdobył tytuł cesarskiego perfumiarza i oficjalnego dostawcy kosmetyków dla rodziny królewskiej. Tym samym nawiązał, trwającą już ponad sto lat, współpracę z Hotel du Palais.

438292_156_z

http://www.hotel-du-palais.com/

Saint-Jean Cap-Ferrat, Grand-Hotel du Cap-Ferrat, gdzie morze spotyka się z niebem

Hotel-du-Cap-Ferrat

Jeśli bawić na Riwierze Francuskiej, to obowiązkowo w jednym z najbardziej znanych i luksusowych tutejszych hoteli – Grand-Hotel du Cap-Ferrat. Ten położony nad Morzem Śródziemnym śnieżnobiały hotel, otoczony bujnymi ogrodami i skalistym brzegiem, zachwyca bogaczy już od 1908 roku. Znajdujące się w nim SPA o powierzchni ponad 750 m², ma w swojej ofercie kryty basen, eleganckie gabinety kosmetyczne i zespół ekspertów, potrafiących zdziałać cuda, szczególnie mając w swej ofercie produkty marki Bellefontaine.

pool_suite

http://www.fourseasons.com/capferrat/

Saint-Tropez, Hotel Byblos, czar Prowansji

lw0613_27845634_720x450

Wśród zachwycającej zieleni i nierównej linii brzegowej ukryty jest architektoniczny hołd, złożony ikonie francuskiego kina i niezaprzeczalnej seksbombie, Brigitte Bardot. Hotel Byblos, bo o nim mowa, na pierwszy rzut oka przypomina śródziemnomorską wioskę, z małymi kolorowymi domkami. W znajdującym się w jego murach SPA Byblos by Sisley, można poddać się wspaniałym masażom, wykonywanym w gabinecie libańskim o rzeźbionym, drewnianym suficie i mozaikach z marmuru kararyjskiego. W Hotelu Byblos bawiły takie sławy jak: Brigitte Bardot, Jack Nicholson, Cher, Mick Jagger, Clint Eastwood, Romy Schneider.

chambres-byblos-saint-tropez-4-1600x1000

http://www.byblos.com/en/

Chateau de la Messardiere, zamek ukryty w śródziemnomorskim parku

clipboard01_27

Chateau de la Messardiere otacza 10 hektarów śródziemnomorskiego parku, schodzącego tuż nad zatokę St. Tropez, winnice Ramatuelle i lazurowe morze. Jeśli marzysz o scenerii jak z bajki, to jest to właściwy adres. W tutejszym SPA, którego okna wychodzą na włoski ogród, można poddać się zabiegom, wykonywanym przy użyciu najwyższej jakości produktów marki Cinq Mondes i Valmont. A wszystko w pięknej scenerii, która pozwoli zapomnieć o codziennych problemach i troskach.

01_1024

http://www.messardiere.com/fr/index.php

Ramatuelle, La Reserve Ramatuelle, czar natury

007899-03-exterior

To połączenie nowoczesnego designu z prostotą i niezaprzeczalną urodą śródziemnomorskich krajobrazów. To SPA, które ma w swej ofercie indywidualny program dla każdego gościa. A wszystko zaczyna się od rozmowy z lekarzem, który sprawdza ogólny stan zdrowia, następnie zleca serię zabiegów i ćwiczeń z osobistym trenerem oraz indywidualnie ułożone menu. Po kilku dniach spędzonych w tym hotelu narodzimy się na nowo. A tym, którzy nie lubią, aby wszystko było takie proste i cudowne, warto zwrócić uwagę na oferowany przez SPA pakiet „obóz przetrwania”, który oferuje m.in. piesze wędrówki z przewodnikiem, pływanie w morzu oraz ćwiczenia rewitalizujące.

La-Reserve-Ramatuelle-Terrace-view-Mediterranean-I1

http://www.lareserve-ramatuelle.com/en/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *