PINGJIANG, CHINA - SEPTEMBER 24:  (CHINA OUT) Tourists walk on a suspension bridge made of glass at the Shiniuzhai National Geological Park on September 24, 2015 in Pingjiang County, China. The 300-meter-long glass suspension bridge, with a maximum height of 180 meters, opened to the public on Thursday.  (Photo by ChinaFotoPress/ChinaFotoPress via Getty Images)

Most z widokiem

CHINY
W Parku Narodowym Shiniuzhai, w prowincji Hunan, w Chinach otwarto na początku Złotego Tygodnia (w październiku tego roku) niezwykły most – Brave Men’s Bridge, który, jak się okazuje, nie nazywa się tak bez powodu.
Jeśli masz lęk wysokości unikaj tego miejsca jak ognia, gdyż most, o którym mowa, nie dość, że posiada szklaną podłogę, to zawieszony jest 180 metrów nad przełęczą. O zawrót głowy nie trudno. Konstruktorzy tej niezwykłej budowli zapewniają, że jest ona w stu procentach bezpieczna i jeśli tylko ktoś ma odwagę, może przejść na drugą stronę. Wrażenia są niezapomniane! A jak podkreślają Chińczycy, jest to pierwszy na świecie całkowicie szklany most i już zapowiadają, że kolejny powstanie 300 kilometrów dalej, w Zhangjiajie Grand Canyon. Przebije on swój pierwowzór, gdyż będzie liczył 430 metrów długości i zawiśnie na wysokości 300 metrów! Czy ja miałabym tyle odwagi, aby po nim przejść? No, nie wiem…
A podobne atrakcje? Szklana podłoga na Wieży Eiffel, w London’s Tower Bridge, Skywalk w Wielkim Kanionie czy Chicago’s Skydeck zlokalizowane na 99 piętrze Willis Tower.

glass-bridge-china

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *