52448-root-exteriors-courtyard

Hotelowa nuda? Cz. I

Czasem zamiast podróży przez duże „P” trafiają się nam kilkudniowe wyjazdy biznesowe. Od rana do wieczora nic tylko spotkania, rozmowy, konferencje. Wieczorem wracamy zmęczeni do hotelu i nie mamy nawet siły pospacerować po mieście. Padamy na łóżko, ale i tak nie możemy się zrelaksować. Co robić? A może nasz hotel ma w swojej ofercie jakieś zaskakujące atrakcje, które pozwolą nam na kilka chwil zapomnienia? W niektórych hotelach naprawdę warto się zatrzymać.

Paryż, Hotel Molitor

Od 1929 roku, czyli od chwili otwarcia, Hotel Molitor słynie przede wszystkim z … basenu utrzymanego w stylu art deco. Bawiąc w Paryżu, szczególnie latem i nie mając zbyt dużo wolnego czasu, można oddać się paru chwilom relaksu. Pływając w basenie lub leżąc na leżaku i delektując się kolorowym drinkiem, z łatwością zapominamy o zgiełku miasta, marząc raczej o luksusowym liniowcu niż o uliczkach Paryża. Dopiero widok na wieżę Eiffel’a, roztaczający się z ogrodowego tarasu, może sprowadzić nas na ziemię.
Hotel Molitor, 13 Rue Nungesser et Coli, Paris; +33 1 5607 0850

7326_ho_00_p_1024x768

chambre classique double

Londyn, The Berkeley

Już z powodu samej panoramy, rozciągającej się z tarasu hotelu na Knightsbridge i Hyde Park, warto zatrzymać się w tym miejscu. Ale jeśli dla kogoś taki widok i przyprawiające o zawrót głowy eleganckie wnętrza to za mało, ogromnym plusem może okazać się restauracja Marcus, znajdująca się w hotelu i mogąca pochwalić się aż dwoma gwiazdkami Michelin. Wyśmienita kolacja przed snem lub biznesowy lunch? Czemu nie!
The Berkeley, Wilton Place, Knightsbridge, London; +44 20 7235 6000

BK 622 version2 BlueBarr-044 Pret-medium-whats-new

Barcelona, Hotel Arts Barcelona

Supernowoczesny, wysmakowany i z jakim widokiem! Hotel Arts Barcelona jest jedyny w swoim rodzaju i zawdzięcza to przede wszystkim architektowi – Frankowi Gehry, który m.in. w Pradze stworzył Tańczący Dom. W tym niezwykłym hotelu mamy do dyspozycji nie tylko komfortowe pokoje, ale również obszerny basen, otoczony wysokimi palmami i restaurację z wyborną kuchnią. A do oddalonego o pięć minut jazdy centrum miasta możemy dostać się jednym z kilku elektronicznych samochodów. Ekologicznie i z klasą!
Hotel Arts Barcelona, Carrer de la Marina, 19-21, Barcelona, Spain; +34 93 221 10 00

hotel-arts-barcelona-hotel-exterior-2-1252 three-beedrom-luxury-apartment-living-room-1688

Frankfurt, Villa Kennedy

Wystarczy wyłączyć telefon i zamknąć oczy. Relaks, spokój, cisza, a wszystko to w scenerii luksusowej willi, należącej kiedyś do bajecznie bogatej i znanej rodziny bankierów, a teraz zamienionej w luksusowy obiekt. Hotel położony jest w odległości 5 minut od centrum miasta i 10 minut od lotniska. Dzięki temu w ekspresowo krótkim czasie możemy wrócić do obowiązków dnia codziennego.
http://www.grandluxuryhotels.com/hotel/villa-kennedy

52457-root-exteriors-courtyard

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *