evenements-vip-carnaval-nice-01

Nicea francuskim królem karnawału!

Jeśli wierzyć legendom i podaniom tytuł króla karnawału przypadł Nicei już pod koniec XIII wieku, gdy to od 1294 r., rokrocznie bawił w niej książę Karol I Andegaweński. Złota era karnawałowej zabawy rozkwitła jednak dopiero na przełomie XIX i XX wieku, gdy Nicea bawiła się tak, jak żadne inne miasto w ówczesnej Europie.

NiceDzisiaj blask minionych lat powraca do Nicei. Tutejszy karnawał jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych tego typu. Rekordowa liczba uczestników, zabawa, muzyka i przede wszystkim niespotykana nigdzie indziej parada figur z papier-mache. Podczas tej jedynej w swoim rodzaju nocy, uczestnicy zabawy, maszerując ulicami miasta, mają przy sobie ręcznie malowane lampy, które zmysłowo oświetlają uliczne zakamarki. Karnawał trwa tutaj dwa tygodnie (13-28 luty 2016r.), podczas których Place Massena oraz słynna Promenade des Anglais zamienia się w iście bajkową scenerię.
Nie ma na co czekać! Karnawałowe szaleństwo wzywa! Czego możemy się spodziewać? Imprez, kolorowych strojów, parad i pokazów artystów ulicznych, kwiatów, marionetek, sztucznych ogni i … złotego brokatu!
http://www.nicecarnaval.com/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *