Bohoniki, 09.07.2011. Uczestnicy Miêdzynarodowych Zawodów £ucznictwa Konnego Tatarów Polskich, 9 bm. w Bohonikach (Podlaskie). (kkk) PAP/Artur Reszko

Łucznicza atrakcja na Grunwaldzkich Polach

Mało kto wie, że Polacy należą do czołówki łuczników konnych na świecie. Powód do dumy? Oczywiście, tym bardziej, że w maju br. odbędą się na Grunwaldzkich Polach zawody w tej dyscyplinie. Do Polski przyjadą drużyny łuczników konnych z 5 europejskich krajów.
Już w maju odbędzie się „VI Majówka z łukiem i koniem”, a cała impreza będzie miała status Pucharu Europy w łucznictwie konnym – European Grand Prix Series 2016. Będzie się działo! W programie imprezy organizatorzy przewidzieli nie tylko sportowe zmagania, ale również szereg innych atrakcji towarzyszących. A najbardziej gorące nazwiska wśród zawodników? Mistrz świata, Szwed Emil Ericsson, najlepsza łuczniczka konna na świecie Anna Sokólska, wicemistrz świata seniorów Wojciech Osiecki oraz 14-letni mistrz świata Leszek Moniakowski. A wśród drużyn nie zabraknie przedstawicieli Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier, Niemiec, Francji i oczywiście Polski. Jak informują organizatorzy imprezy swój udział w zawodach zapowiadają również Belgia i Luksemburg, Ameryka, Malezja i Iran. Jednym słowem łucznicy konni rządzą w maju!

rys. Andrzej Graniak

rys. Andrzej Graniak

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *