www.paperblog.fr

Les Bains Douches

Na początku było to ekskluzywne SPA dla artystów, celebrytów i intelektualistów. Później klub, w którym bawiły się największe gwiazdy. Teraz będzie to super elegancki hotel.

les-bains-paris-bar-size-333451-480-600Sławny budynek ma długą historię, która zaczyna się w 1885 r., gdy przy ulicy Baurg l’Abbe otworzono łaźnię Les Bains Guerbois, będącą pierwszym SPA w Paryżu. Nowo powstała łaźnia bardzo szybko stała się ważnym miejscem spotkań śmietanki towarzyskiej stolicy Francji, a to za sprawą Francois Auguste Guerbois, który był już wcześniej właścicielem, sąsiadującej z lokalem, kawiarni – miejsca spotkań artystów i intelektualistów Paryża. Tym sposobem w eleganckich wnętrzach SPA bawili m.in. Zola, Manet i inni przedstawiciele Belle Epoque. Niecałe sto lat później łaźnia przeobraziła się w najmodniejszy paryski klub nocny, przyciągający jak magnez gwiazdy Hollywood, modelki, piosenkarzy i wszystkich innych pięknych i bogatych. Do 2010 roku w Les Bains Douches w Paryżu, przy dźwiękach rock’n’roll’a bawili się m.in. Bowie, Jagger, Warhol, Nicholson, a następnie całe rzesze młodszych idoli. To jednak już przeszłość, więc jeśli ktoś z Was miał szansę odwiedzić kiedyś to kultowe na mapie Paryża miejsce, gratuluję.les-bains-paris-dining-size-338951-480-600W tym roku Les Bains Douches wraca w nowej odsłonie: 39 pokoi i apartamentów, restauracja, bar, klub nocny i scena koncertowa. Projektantem i inicjatorem nowej aranżacji został reżyser i producent filmowy Jean-Pierre Marois, którego rodzina jest właścicielem budynku od lat 60. minionego wieku. Nowy image hotel zawdzięcza również architektowi Vincent’owi Bastie oraz dekoratorowi wnętrz Trisan’sowi Auer, który wykonane na zamówienie meble z białego marmuru i szlachetnego drewna, zestawił m.in. z replikami sof z Fabryki Andy’ego Warhola.

les-bains-paris-diving-into-love-package-size-446347-470-280Nowy hotel oferuje aż sześć kategorii pokoi i apartamentów, utrzymanych w kolorach białym, szarym i czarnym. Najbardziej reprezentacyjny jest apartament z własną parową łaźnią turecką i gigantycznym łożem. W jadalni zachował się czarno–biały parkiet, na którym niejedną noc przetańczyli znani z pierwszych stron gazet celebryci. Nad menu czuwa zaś kucharz Philip Labbe, odznaczony przez przewodnik Michelin. A to dopiero przedsmak luksusu i błogiej przyjemności. Na gości czeka m.in. salon herbaciany z pięknymi chińskimi witrażami, kolekcja wartościowych obrazów na ścianach, eleganckie SPA – Bains Guerbois oraz Le Club otwarty od środy do soboty, od godziny 23 do 5 nad ranem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *