campsites-in-the-french-alps

Narciarskie szaleństwo – ostatnia szansa

Nie musisz śmigać na nartach, aby dobrze się bawić w Alpach Francuskich. Możesz cieszyć oczy wspaniałymi widokami, paść brzuch w jednej z wielu regionalnych restauracji lub oddawać się cielesnym przyjemnościom w … SPA.

W rejonie północnych i południowych Alp Francuskich, w Masywie Centralnym, od Wogezów poprzez Jurę aż po Pireneje, czekają na turystów wspaniałe atrakcje. Można korzystać z wyjątkowych szlaków wędrownych, poruszając się w założonych na buty rakietach śnieżnych. Można również oddać się kontemplacji wspaniałych, ośnieżonych szczytów górskich, doceniając przy tym nie tylko zalety oddychania świeżym powietrzem, ale również wspaniałą przyrodę. Można wyruszyć na narty w wysokie partie gór, szaleć na skuterach śnieżnych lub spróbować sił w powożeniu psim zaprzęgiem. Jeśli atrakcji nadal jest za mało, możemy spędzić kilka nocy w igloo. Czemu nie? Alpy Francuskie, to także wyzwanie nie tylko dla fanów sportu, ale również dla koneserów dobrej kuchni. Kto się oprze fondue serowemu i zapiekance ziemniaczanej tartiflette z serem i boczkiem? Kto odmówi sobie możliwości skosztowania likieru z modrzewia lub piołunu? Kto powie „nie” jagodowej tarcie (tarte aux brimbelles)? Na pewno nie ja!

A po wielkim żarciu, nagromadzony tłuszczyk zrzucamy w górach lub w SPA, takich jak elegancki kompleks Evian Royal Resart, czy w uzdrowisku Aulus-les-Bains lub Saint-Lary-Soulan. Do wyboru do koloru.

french-alps

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *