Chanel-Havana-3

Modna Hawana

KUBA    Najpierw polityka, później wielka moda wdarły się na ulice Havany. Na początku maja odbył się pierwszy od 1959 roku międzynarodowy pokaz mody, który zorganizował francuski Dom Mody Chanel.

Chanel-Cruise17-Show-in-Cuba-600x444-1Za wybieg dla modelek posłużyła promenada Prado, wysadzana po obydwu stronach drzewami. W tej niezwykłej scenerii doskonale bawili się celebryci z całego świata, skutecznie odizolowani od maluczkich, którzy nie mieli prawa wstępu na to barwne widowisko. Przeciętnemu Kubańczykowi nie dane było zapoznać się z kolekcją stworzoną przez Karl’a Lagerfeld’a, której powstanie zainspirowane zostało „kulturowym bogactwem” Kuby.

5760

Promenada Prado podczas pokazu…

W kraju, w którym przeciętnie zarabia się równowartość 25 dolarów miesięcznie mało kogo stać na ekstrawaganckie fatałaszki z górnej półki. Niemniej jednak wielu mieszkańców Havany wyległo na ulice i okoliczne balkony, aby choć z daleka móc się przyjrzeć, biorącym udział w wydarzeniu. Dostępu do tych ostatnich skutecznie broniła policja.
Od początku tego roku Kubę odwiedzili nie tylko celebryci, ale przede wszystkim politycy: Barack Obama i Philip Hammond. Co wyniknie z ocieplenia stosunków dyplomatycznych dla przeciętnego mieszkańca? Trudno przewidzieć. Jedno jest jednak pewne – w najbliższym czasie Kubę zaleją turyści z USA i Wielkiej Brytanii. Kto z Was był na Kubie? Ja cały czas się tam wybieram…

children-play-at-paseo

Promenada Prado w dziennym świetle…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *