153_pc_visual_name

Najlepsze parki rozrywki na świecie

Wakacje za pasem, urlop ustalony, a dzieciaki już zasypują Was pytaniami, co będziemy robić? Czy jest szansa na to, że zarówno dzieci, jak i rodzice, będą się wspaniale bawić w tym samym miejscu? Tak, jeśli wybierzecie się do parku rozrywki. A tych na świecie na szczęście nie brakuje. Kolejki górskie, karuzele, pałace strachów, to tylko nieliczne atrakcje z całego oceanu możliwości, jakie na nas czekają w kolorowych krainach marzeń.
Może w to nie uwierzycie, ale, gdy pytam moją przyjaciółkę, Dorotkę, matkę trójki urwisów, gdzie bawiła się najlepiej w trakcie wakacji, zawsze pada ta sama odpowiedź: – W Legolandzie! Energicznym potakiwaniem głowy popiera ją jej ślubny i dwójka starszych pociech. – To było niesamowite przeżycie. Wspaniałe miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. A hotel? Nigdzie indziej, nikt nie dbał tak o nasze wygody, jak tam… Tak zaczyna się każda ich opowieść o niezwykłym miejscu, zbudowanym z klocków lego w Danii. A muszę tu wtrącić, że jeśli wybieracie się właśnie w tamte rejony, to warto zahaczyć także o Kopenhagę i maleńki, ale uroczy Ogród Tivoli oraz znajdujące się po sąsiedzku Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

magic-kingdom-gallery09Z mojej pierwszej wizyty w Paryżu, równie dobrze co Sacre-Coeur nocą, wspominam wizytę w Eurodisneylandzie. Na samo wspomnienie kręcenia się z moją rodzicielką w wielkich, kolorowych filiżankach, uśmiech pojawia się na mojej twarzy, a na wspomnienie pierwszej przejażdżki kolejką górską, włosy stają mi dęba na głowie… Tak to już jest z tymi parkami rozrywki, cieszą zarówno małych, jak i dużych.

A oto lista najczęściej i najchętniej odwiedzanych parków rozrywki na świecie:

1. Magic Kingdom at Walt Disney World, Lake Buena Vista, Florida, U.S.
To chyba najbardziej znany park rozrywki, który rokrocznie przyciąga miliony odwiedzających. I nie ma się co dziwić, gdyż znajdują się tutaj cztery parki tematyczne, ponad tuzin karuzel, kolejek górskich i innych atrakcji, o zamku Kopciuszka nie wspominając.
https://disneyworld.disney.go.com/destinations/magic-kingdom/

153_pc_visual_name

2. Tokyo Disneyland + Tokyo Disney Sea, Tokyo, Japan
To najchętniej odwiedzany park rozrywki w Azji. Aby poznać i skorzystać ze wszystkich atrakcji przewidzianych przez organizatorów, trzeba by spędzić w tym miejscy dwa tygodnie.
http://www.tokyodisneyresort.jp/en/

2016_15th_en_img

3. Universal Studios Japan, Osaka, Japan
Kocham kino. To moja kolejna wielka pasja zaraz po podróżach, książkach i jedzeniu. W związku z powyższym w Universal Studios, niezależnie od tego, czy to w Japonii, czy w Stanach Zjednoczonych, chyba bym się nie nudziła.
http://www.usj.co.jp/e/
https://www.universalorlando.com/

YY-700x400

4. Chimelong Ocean Kingdom, Hengqin, China
To nie tylko park rozrywki, ale przede wszystkim największe na świecie akwarium, w którym można podziwiać nie tylko rekiny, białuchy arktyczne czy niedźwiedzie polarne, ale również można pływać z delfinami lub uczestniczyć w karmieniu tygrysów, słoni czy fok. Dobra zabawa murowana.
http://oceankingdom-int.chimelong.com/Oceankingdom/EN/

zhuhai_ocean_plan_2014

5. Everland, Gyeonggi-Do, South Korea
No cóż, w tym miejscu nawet największy smutas i ponurak będzie miał uśmiech przyklejony do twarzy. Nuda nie grozi nam tu ani przez chwilę.
http://www.everland.com/web/multi/english/everland/main.html

visual_slide06

6. Ocean Park, Hong Kong
Z ręką na sercu mogę polecić ten przybytek rozrywki zarówno dużym, jak i małym. Spędziłam tam cały dzień, a i tak nie skorzystałam z połowy atrakcji.
http://www.oceanpark.com.hk/en/tickets-and-offers/buy-tickets

Rides_in_HK_Ocean_Park

7. Nagashima Spa Land, Kuwana, Japan
Czy ktoś z Was słyszał o „Stalowym smoku 2000”? Ta diabelska kolejka górska liczy sobie ponad 2500 metrów długości, 96 metrów wysokości i pędzi z prędkością 153 km/h. Brzmi zachęcająco? Osobiście w życiu bym na coś takiego nie wsiadła z własnej, nieprzymuszonej woli.
http://www.nagashima-onsen.co.jp/resort/download.html/

Nagashima Spa Land__028

8. Europa-Park, Rust, Germany
Dla każdego, coś miłego, a co najważniejsze „blisko” domu.
http://www.europapark.de/en

Europa-Park-Germany-02

9. De Efteling, Kaatsheuvel, The Netherlands
Dobrze wiedzieć, że do Holandii warto się wybrać nie tylko ze względu na wspaniały Amsterdam, ale również z powodu tej niezwykłej krainy elfów, gnomów i innych trolli.
https://www.efteling.com/en

2013_eftelingA Wy, jakie parki rozrywki możecie polecić na tegoroczne wyprawy z dzieciakami?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *