Colosseum_in_Rome-April_2007-1-_copie_2B

Poczuj się jak gladiator

WŁOCHY   Władze rzymskiego Koloseum podjęły decyzję o otworzeniu nowej trasy prowadzącej do amfiteatru. Teraz, na dawną arenę, można wejść tą samą drogą, którą czynili to walczący na śmierć i życie gladiatorzy. Jak zapewniają przedstawiciele tego wyjątkowego obiektu, rozwiązanie to ma po pierwsze rozładować kolejki w szczycie sezonu wakacyjnego, po drugie zapewnić zwiedzającym niesamowite wrażenia.
W sprawach organizacyjnych: nowe wejście, znajdujące się naprzeciwko via Labicana, dostępne będzie do końca października, tylko dla grup liczących pięćdziesiąt osób, po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji i z licencjonowanym przewodnikiem.
Uruchomienie dodatkowej trasy było konieczne, gdyż liczba zwiedzających antyczny amfiteatr Flawiuszów przekracza obecnie 6,5 miliona rocznie. Jak zapewnia administrator zabytku, Francesco Prosperetti : „Ten, kto wejdzie nową drogą do Koloseum, zapamięta to na całe życie, bo poczuje się, jak gladiator trzeciego tysiąclecia!” Ale o tym należy się przekonać na własnej skórze.

koloseum-zwiedzajacy-ruiny

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *