zako5

Z przewodnikiem w Tatry

POLSKA   Co wtorek darmowe wycieczki w najwyższe polskie góry z przewodnikiem tatrzańskim! Taką propozycję ma dla odwiedzających Zakopane Tatrzański Park Narodowy, a oferta kierowana jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi!
Jak informuje Pani Ewa Holek – Krzysztof z TPN – Nie są to przejścia typowo turystyczne, a raczej spacery połączone z edukacją przyrodniczą. Proponowane trasy nie są trudne. Zostały dobrane tak, aby mogły pokonać je dzieci. Uczestnicy muszą być jednak świadomi zagrożeń, wynikających z przebywania w górach. Na kamienistych szlakach trzeba zachować szczególną ostrożność. W Tatrach jest też możliwość spotkania z dzikimi zwierzętami na przykład żmiją czy niedźwiedziem. I jak tu oprzeć się takiej wakacyjnej przygodzie?
Opracowano trzy trasy wycieczek, które są cyklicznie powtarzane. Pierwsza z nich prowadzi do Doliny Kościeliskiej, a jej trasa wiedzie przez Wyżnią Kirę Miętusią, polanę Stare Kościeliska, Lodowe Źródło, Bramę Kraszewskiego, Polanę Pisaną do Bramy Raptawickiej. Tutaj część szlaku zabezpieczona jest łańcuchami. Druga wiedzie do Doliny Olczyskiej, przez  tatrzańskie Lapidarium, czyli miniaturę Tatr zbudowaną z naturalnych skał oraz Ośrodek Czynnej Ochrony Płazów i Gadów. Ta malownicza trasa wiedzie przez szczyt Nosala i kończy się zwiedzaniem zespołu dworsko-parkowego w Kuźnicach. Ostatnia, trzecia wycieczka prowadzi na Polanę Kondratową. Niebieskim szlakiem, tak zwaną Drogą św. brata Alberta na Kalatówki, połączona jest ze zwiedzaniem pustelni tego zakonnika. Wyprawa kończy się w rejonie schroniska PTTK na Hali Kondratowej.
Początek każdej wyprawy zaplanowany jest na godzinę 8:00, a czas przejścia każdej z tras to około pięciu godzin. Warunek: uczestnicy muszą mieć odpowiedni górskie obuwie i ubranie przeciwdeszczowe. „Spacery” z przewodnikiem potrwają do 30 sierpnia br. Kto się wybiera?

zako8

Ach te widoki :)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *