bursztyn-kontra-migrena-jak-leczyc-migrene_465299

Bursztynowa atrakcja dla dużych i małych

POLSKA    Temat bursztynu nas w tym tygodniu nie opuszcza. Tym razem frajda zarówno dla małych, jak i dużych. Od kilku tygodni jedną z letnich atrakcji Gdańska jest … fontanna z bryłkami bursztynu! Kto ma ochotę na poszukiwania?
Ta niezwykła atrakcja znajduje się w historycznym centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie Muzeum Bursztynu, pomiędzy Bramą Wyżynną a Zespołem Przedbramia przy ul. Długiej. Wśród drobnych kamyczków, wyścielających dno wodnej instalacji – „Poszukiwacz Bursztynu”, ukryto około 10 kilogramów niewielkich bursztynków. Kto ma ochotę może rozpocząć poszukiwania. Najlepiej bawią się oczywiście dzieci, ale i tych dużych korci szukanie skarbów.
„Poszukiwacz Bursztynu” to jednak nie tylko sezonowa atrakcja, pozostająca w Gdańsku do końca września br., ale przede wszystkim dobry pomysł na promocję. Jak podkreślają jego twórcy, chodzi przede wszystkim o krzewienie wiedzy na temat bursztynu nie tylko wśród mieszkańców Trójmiasta, ale również ludzi pochodzących z różnych stron świata. „Poszukiwacz Bursztynu” jest jednym z przedsięwzięć towarzyszących obchodom 10-lecia Muzeum Bursztynu i Światowej Rady Bursztynu.

amber

Nasze złoto ;)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *