deshabillez-moi-visuel-bd

Rozbierz mnie!

FRANCJA   „Deshabillez-moi!” czyli Rozbierz mnie! To tytuł nowej wystawy, goszczącej w Narodowym Ośrodku Kostiumów Scenicznych w Moulins w Owernii we Francji.
Kostiumy wielkich gwiazd piosenki i muzyki pop, które można podziwiać już od 15 października br., stały się tłem do ukazania ponad stuletniej historii piosenki francuskiej. Wśród wyjątkowych eksponatów znalazły się m.in.: czarna skórzana kurtka Renauda, kostiumy zaprojektowane przez Jean-Denis Malclèsa dla Frères Jacques, czarne stroje Johnny’ego Halliday’a, Edith Piaf, Barbary i Alaina Bashung, sukienki Carven noszone przez Jacqueline François, bananowy pasek Joséphine Baker czy złote kostiumy Etienne Daho.
Wystawę podzielono na 13 tematycznych sal, które przenoszą nas w czasie i przestrzeni, od barwnych świateł musicalu poprzez frywolną radość operetek. Jedna z sal poświęcona została „Pop Couture” i można w niej zobaczyć m.in. kreacje Jean-Paula Gaultier stworzone specjalnie dla Madonny czy projektanckie cuda mody uszyte z myślą o Rihanna, Kanye West czy Pharrell Williams. Na końcu zwiedzania czeka na nas sala w całości poświęcona współczesnemu francuskiemu artyście – Matthieu Chedid, znanemu także pod pseudonimem -M-. To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy! Czas mamy do 5 marca 2017r.

16-cncs-florent-giffard

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *